تازه های صنعت یخچال و فریزر

تیریزون چیست؟

تیریزون

تیریزون یک صفحه آلمنیومی می باشد، که در تمامی یخچال های نوشابه می توان آن را مشاهده نمود. صفحه تیریزون به دیوار مقابل درب پیچ شده است، که سرمای حاصل از سیکل تبرید را به داخل یخچال منتقل می نماید.

در بالای تیریزون یک قاب وجود دارد که معمولا از جنس پلاستیک است و به نام قاب فن شناخته می شود. داخل قاب فن معمولا از یک فن حلزونی استفاده می شود که در دور بالا باعث برفک زدایی از روی تیریزون می گردد.

بر روی تیریزون نقش هایی وجود دارد که همان لوله های اواپراتور هست که در بین دو صفحه با فشار هوا ایجاد شده است. سرمایش از طریق لوله های اواپراتور به صفحه آلمینیومی منتقل شده و سرما را به درون یخچال منتقل می کند.

صفحه های تیریزون در یخچالهای نوشابه معمولا دارای عرض 44 الی 68 می باشند، با ارتفاع بین 90 الی 120 سانت، که این مهم بیشتر به حجم گاز داخل آن بر می گردد که از حدودا 170 الی 230 سی سی می باشد.

صفحه تیریزون از جنس آلمینیوم نازک ساخته شده است که اگر اجسام نوک تیز همانند چاقو با آن برخورد کنند، حتما به آن آسیب جدی وارد خواهند کرد، البته این آسیب می بایست روی برآمدگی های آن باشد، و گرنه صفحه آلمینیومی ساده تاثیری روی عملکرد تیریزون ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *